Медведєв Михайло ВолодимировичБаза знаньПосиланняguidelines.moz.gov.ua - новые клинические протоколы

guidelines.moz.gov.ua - новые клинические протоколы

Медведєв Михайло Володимирович // 21 Мая 2018

http://guidelines.moz.gov.ua -  Міністерство охорони здоров'я України підписало угоду з компанією фінського медично-наукового товариства Duodecim Medical Publications Ltd, яка спеціалізується на комплексних рішеннях в сфері доказової медицини.

Відтепер близько тисячі міжнародних клінічних протоколів англійською мовою доступні в онлайн-режимі для зареєстрованих користувачів.

МОЗ України працює над перекладом доказових клінічних протоколів. В першу чергу будуть перекладені та опубліковані протоколи (Топ 100) з найбільш актуальних захворювань і станів, що зустрічаються на первинній ланці.

Міжнародні протоколи лікування: переваги для пацієнтів, системи охорони здоров'я та держави

28 квітня 2017 набув чинності Наказ МОЗ України № 1422 від 29 грудня 2016 р., який дозволяє українським лікарям використовувати у своїй роботі міжнародні клінічні протоколи.

Використання у лікарській практиці нових клінічних протоколів - один із найважливіших шляхів впровадження доказової медицини в Україні. Доказові клінічні протоколи відіграють провідну роль в системі охорони здоров'я, оскільки несуть значні вигоди для усіх “гравців”: пацієнтів, лікарів, та держави в цілому.

ПЕРЕВАГИ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ

Міжнародні протоколи лікування орієнтовані на потреби пацієнта, тому їх впровадження сприятиме покращенню їх стану здоров'я. Чому ж можна сподіватися на такий позитивний результат? Так, протоколи передбачають використання тих методів діагностики та лікування, які є ефективними та заснованими на доказовій медицині, тоді як призначення неефективного лікування практично унеможливлюється. Відповідно, це призводить до зниження рівня захворюваності і смертності та поліпшення якості життя. Протоколи гарантують, що кожен пацієнт отримає однаково високий рівень надання медичної допомоги, незалежно від того, у якій лікарні, і який лікар їм цю допомогу надаватиме.

ПЕРЕВАГИ ДЛЯ ФАХІВЦІВ В ГАЛУЗІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

Протоколи лікування пропонують чіткі рекомендації для практикуючих лікарів, а також підвищують якість клінічних рішень, у тому числі й серед тих фахівців, які звикли до застарілої медичної практики. Ще одна важлива перевага клінічних протоколів полягає у тому, що вони сприяють узгодженості надання медичної допомоги пацієнтам на усіх рівнях.

ПЕРЕВАГИ ДЛЯ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ТА ДЕРЖАВИ

Для системи охорони здоров'я важливість впровадження клінічних протоколів пов'язана з підвищенням ефективності роботи (часто за рахунок стандартизації надання медичної допомоги пацієнтам) та оптимізації вартості лікування. Впровадження протоколів також може сприяти підняттю рівня довіри до системи охорони здоров'я зокрема та держави в цілому, оскільки забезпечення якісними та ефективними медичними послугами формують у суспільстві позитивне сприйняття як самої системи, що надає послуги, так і держави, яка їх гарантує.

guidelines.moz.gov.ua - новые клинические протоколы

Комментарии (0)

Оставить комментарий

Введите адрес электронной почты указанный при регистрации.
Вход через: