Майбутнім матерям

Майбутнім матерям // 06 Мая 2014

Знайшов у папках мого ПК, якщо комусь відоме джерело - буду радий розмістити ссилку.

Дорогі жінки!

В цьому буклеті Ви знайдете необхідні відповіді з питань догляду за собою та майбутнім немовлям під час вагітності. Деякі рекомендації можуть дещо відрізнятися від загальноприйнятих, але вони базують на новітніх серйозних дослідженнях спеціалістів України і всього світу.

Якщо я завагітніла?

Якщо у Вас з’явились перші ознаки вагітності, Вам необхідно звернутися до спеціалістів жіночої консультації. Якщо вагітність підтвердилася, регулярно приходьте до свого лікаря згідно зі встановленим розкладом. Якщо Ви почуваєте себе погано на одному із етапів вагітності, обов’язково зверніться до лікаря (акушера-гінеколога). Опишіть в деталях усі симптоми та взнайте, які ліки чи трави безпечно приймати під час вагітності.

Чи повинно змінитися моє життя під час вагітності?

Вагітність – це нормальний природній процес, а не захворювання. Якщо ви дотримуєтесь здорового способу життя, немає ніякої необхідності кардинально змінювати звичний для Вас щоденний розклад. Фізичні вправи, робота, сімейне життя – все це є важливим для жінки до, під час та після вагітності. Прислухайтеся до Вашого організму: якщо втомилися – відпочиньте. Довіряйте своєму організму в цей період.

Скільки я повинна спати?

Кожна жінка індивідуальна, і вагітність кожної жінки протікає по-своєму. Більшість жінок потребує для сну вісім годин на добу, але Вам може бути необхідно більше часу, чи Ви будете відчувати необхідність здрімнути протягом дня.

Як впливають куріння та алкоголь на здоров’я дитини?

Вживання тютюну та алкоголю шкодять як Вам, так і Вашій дитині.
Доказано, що куріння призводить до зниження маси тіла новонародженого, а алкоголь спричинює повільний розвиток плоду, затримання розумового розвитку, а також зміни поведінкових реакцій дитини. Тому лікарі рекомендують не ризикувати та відмовитися від будь-яких алкогольних напоїв: міцних спиртових, вина и пива.
Якщо Ви палите, киньте як можна скоріше. Не слід турбуватися про той „шок”, який, так би мовити, зазнає Ваш організм. Куріння є серйозною загрозою для здоров’я Вашої дитини! Намагайтеся не знаходитися біля людей, які курять, оскільки пасивне куріння теж небезпечно!

Чи можу я займатися сексом під час вагітності?

Новітні дослідження показують: якщо немає ускладнень під час вагітності, статеве життя є нормальним та безпечним і не причиняє шкоди а ні Вам, а ні Вашій дитині. Цілком природним є те, що сексуальний потяг під час вагітності посилюється або знижується. Існує декілька шляхів застереження, яких Ви повинні дотримуватися. Оскільки Ваш живіт буде поступово збільшуватися, Вам, можливо, необхідно буде спробувати різні пози, для того щоб вибрати найбільш зручнішу. Якщо раніше у вас був викидень чи передчасні роди, лікар може порекомендувати Вам утриматись від статевих контактів. У випадку вагінальної кровотечі, болю, або якщо порвався навколоплідний міхур, припиніть статеві контакти та якомога скоріше зверніться до лікаря.

Чи можу я займатися фізичними вправами?

Фізичні вправи корисні як Вам так і Вашій дитині. Якщо не виникає жодних проблем, Ви можете під час всієї вагітності виконувати ті ж самі вправи, які ви виконували до вагітності. Прогулянки та плавання – особливо корисні та зручні способи зберегти активність, стимулювати кровообіг та контролювати прибавку ваги.

Як впливають домашні тварини на вагітну жінку?

Ваш собака, кішка, птах та інші домашні тварини не представляють ні якої небезпеки а ні для Вас, а ні для Вашої дитини. Забудьте старі страшні казки та продовжуйте спілкуватися зі своїм Дружком або Пушком. Однак, якщо у Вас є кішка, попросить кого-небудь із членів Вашої родини міняти її туалет, або обов’язково використовуйте резинові рукавички. У рідких випадках, через котячі фекалії вагітній жінки можуть передатися захворювання (токсоплазмоз). Але, якщо у Вас є високий титр антитіл G до токсоплазми перед вагітністю, ризик проблем з цією інфекціює мінімальний.

Чого ще я повинна уникати під час вагітності?

Не приймайте ніяких таблеток чи інших медикаментів, окрім тих, які призначив Ваш лікар. Також, не забудьте попередити інших спеціалістів, до яких Ви звертаєтесь за медичною допомогою, про те, що Ви вагітні. Пам’ятайте, що трави та трав’яні настойки також є лікарняними засобами, тому їх також повинен призначати лікар. Вам слід уникати різких та їдких запахів (таких як запах лаку чи фарби) та будьте обережні, використовуючи миючі і інші засоби: уважно читайте інструкцію з використання. Використовуйте рукавички та не працюйте у приміщенні, що недостатньо провітрюється.

Як я повинна харчуватися?

Існує міф, що вагітна жінка повинна змінити свій раціон та включити в нього багато продуктів, що дорого коштують. Насправді, зовсім проста їжа може бути дуже здоровою та корисною. Не існує „магічних” продуктів, які особливо необхідні для нормального перебігу вагітності. Дуже мало і „заборонених” продуктів. Вам слід уникати продуктів, на які Ви маєте алергію; намагайтеся також вживати якомога менше солодощів, жирів та гострої їжі.

Скільки води я повинна випивати за добу?

Вам та Вашій дитині потрібно, як мінімум, вісім стаканів рідини (бажано води) на добу. Раніше Ви, можливо, мали іншу інформацію, але сучасні дослідження показують, що для нормального перебігу вагітності не слід обмежувати себе у прийманні рідини, навіть якщо у Вас є набряки. Слідкуйте за тим, щоб випивати за день якомога менше напоїв, що містять кофеїн, особливо разом з їжею, або безпосередньо перед та після її прийому (знижується засвоєння заліза). Чай, кава, більшість видів газованої води містять кофеїн.

Які вітаміни та мінерали потребує мій організм?

Вагітна жінка потребує більшу кількість заліза та фолієвої кислоти (вітамін). На залізо багаті бобові, листові овочі, молоко, яйця, м’ясо, риба, домашня птиця; фолієва кислота міститься у дріжджовому хлібі, бобових, яйцях, нирках, буряку, капусті, гороху та помідорах. Якщо Ви не отримуєте залізо з їжею, то фолієву кислоту Ви обов’язково повинні приймати з самого початку вагітності протягом 12 тижнів. Порадьтесь з лікарем, які дози препаратів заліза та фолієвої кислоти Ви повинні приймати.

Які продукти і в якій кількості я повинна вживати щоденно?

Об’єм порцій для кожній конкретній жінці є індивідуальним. Для того, щоб правильно харчуватися, Вам необхідно вживати протягом дня різноманітні продукти із кожній частини „піраміди” .

Оскільки кожна жінка індивідуальна, свій раціон Вона повинна обсудити зі своїм лікарем.

Ваша вага збільшиться приблизно на 8-14 кг в залежності від того, скільки у Вас була вага до вагітності.

Для ілюстрації, надамо приблизний приклад денного меню вагітної жінки:

Сніданок: кусочок хліба, яйце, 3 столові ложки мюслі та стакан молока.
Другий сніданок: яблуко та банан.
Обід: 2 кусочка хліба, тарілка овочевого супу, 2 невеличкі картоплини, помідор, 80г риби (або птиці чи нежирного м’яса), стакан соку.
Підвечірок: чашка гречаної каші та йогурт (або стакан кефіру).
Вечеря: кусочок хліба, чашка тертої сирої чи вареної моркви, чашка нарізаної свіжої капусти, 1/3 порції вареної квасолі від порції моркви, стакан апельсинового соку.
Вечірня закуска: банан та чашка нежирного творогу.

Які „природні” незручності, я можу відчувати під час вагітності?

• Часте сечовипускання, особливо в перші три місяці і в останні три місяці.
• Втомлюваність, особливо в перші три місяці. Вам слід відпочивати більше, вживати здорову їжу та виконувати легкі фізичні вправи. Це дасть Вам можливість менше відчувати втому.
• Нудота зранку чи в інший час доби часто минає після перших трьох місяців. Намагайтеся з самого ранку лежачі приймати їжу у холодному вигляді та з’їсти сухе печиво або кусочок хліба. Уникайте гострої та жирної їжі. Їжте потрохи, але часто.
• На п’ятому місяці вагітності може з’явитися печія. Для того, щоб її уникнути, вживайте їжу часто маленькими порціями. Намагайтеся не вживати жирну та гостру їжу, каву та газовані напої, що містять кофеїн. Не лягайте та не нахиляйте голову зразу після їжі. Намагайтеся заснути, підклавши під голову подушку. Якщо печія Вас все-таки дістає, випийте небагато молока, кефіру або йогурту. Якщо печія не зникає – зверніться за рекомендацією до Вашого лікаря.
• Під час вагітності Вас можуть непокоїти закрепи. Випивайте по крайній мірі вісім стаканів рідини (бажано води) в день та їжте їжу, яка багата клітковиною, наприклад: зелені овочі та хліб з висівками. Крім того, вказаний об’єм води допоможе Вам уникнути інфекцій сечостатевого тракту.
• Можуть набрякати гомілки та ступні. Кладіть ноги на підвищення декілька разів на день; спіть на боці, щоб зменшити набрякання.
• В останні три-чотири місяці може з’явитися біль у попереку. Носіть туфлі без каблуків, намагайтеся не піднімати тяжкі предмети; якщо все-таки піднімати доводиться, присідайте, а не згинайтеся у спині.

Тривожні сигнали, при появі яких я повинна звернутися до лікаря

• Вагінальна кровотеча;
• Виділення рідини із піхви;
• Постійний або миттєвий головний біль, порушення зору с появою в очах плямок та спалахів;
• Раптове набрякання рук та обличчя;
• Озноб з підвищенням температури до 38 С і більше;
• Сильний біль та печіння у піхві, або посилюючі вагінальні виділення;
• Біль та печіння при сечовипусканні;
• Біль у животі, який не стихає навіть у лежачому положенні;
• Більш ніж 5-6 переймів (больові ритмічні скорочення м’язів живота) протягом години;
• Після шести місяців вагітності якщо ваша дитина робить менш ніж десяти поштовхів (рухів) протягом 12 годин.

Очікування дитини – це тривалий процес. Іноді здається, що пройде ціла вічність доки Ви візьмете свого малюка на руки. Саме в цей період очікування варто задуматися над майбутнім своєї сім’ї.

Як я повинна годувати свою дитину?

Найкращій спосіб годування малюка у перші шість місяців життя – природне (виключно) грудне вигодовування.
Природне вигодовування означає годування дитини тільки грудним молоком. Жодної води, жодного соку чи прикорму. Цей метод відрізняється від звичних методів, що практикувались в минулому. Грудне молоко містіть усі необхідні для малюка речовини. Це надійний засіб зміцнення імунної системи малюка та попередження інфекцій. Чим частіше Ви прикладаєте дитину до грудей и чим більше вона смокче, тим більше виробляється у Вас молока. По мірі зростання Вашого малюка, склад Вашого молока змінюється, ідеально відповідаючи той ступені розвитку, на якій находиться Ваша дитина. Практично кожна жінка може годувати свою дитину виключно груддю, навіть та, харчування та життєві обставини якої є далекими від ідеальних.

Коли найкраще знову завагітніти?

Якщо не використовувати післяродову контрацепцію, нова вагітність може наступити ще до закінчення шести тижнів після родів. Навіть якщо Ви забажаєте наступну дитину досить скоро, необхідно зробити перерву не менш ніж два роки. Проміжок часу в два-три роки вважається для цього оптимальним.

Як уникнути вагітності жінці, яка нещодавно народила дитину?

Існує багато методів профілактики небажаної вагітності, що може використовувати жінки, яка нещодавно народила. Поговоріть з Вашім лікарем про той засіб, який підійде саме Вам. Частіше за все, жінки, які народили, використовують метод лактаційної аменореї (МЛА), презерватив, внутрішньоматкові спіралі (ВМС), ін’єкційну гормональну контрацепцію (одна ін’єкція кожні три місяці) та чисто прогестинові оральні контрацептиви. Проконсультуйтесь у лікаря і вже тепер виберіть той метод, який Ви будете використовувати після пологів.

Майбутнім матерям

Комментарии (0)

Оставить комментарий

Введите адрес электронной почты указанный при регистрации.
Вход через: